Studia podyplomowe Wrocław – zostań technologiem winiarstwa!

Studia podyplomowe w obecnych czasach nierzadko bywają zaskakujące  studenci zdobywają wiedzę z tematyki, jaka jeszcze jakiś czas temu wydawała się nie przystawać miejscu tak prestiżowemu jak Uniwersytet. Dzisiaj jest inaczej, a kierunki studiów tak naprawdę wyznaczane są przez rynek pracy i związane z nim potrzeby.


Na jednym z takich kierunków można studiować we Wrocławiu...

W związku z zapotrzebowaniem na specjalistów do spraw winiarstwa,we Wrocławiu powstał kierunek studiów podyplomowych, który w stu procentach odpowiada tym kryteriom. Osoby posiadające już dyplom licencjacki, inżynierski czy tytuł magistra mogą studiować na kierunku Technologia winiarstwa.

Brzmi śmiesznie, ale wbrew pozorom nie ma tutaj powodu do śmiania i kierunek ten nie ma nic wspólnego z alkoholizmem albo innymi alkoholowymi sprawami, jakie mogą pojawiać się w głowach kreatywnych Polaków.

Studia na kierunku Technologia winiarstwa maja za zadanie przygotować studentów do pracy w winiarniach i winnicach.

Wydział Nauk o Żywności przygotował bardzo ciekawy program kształcenia, który obejmuje zajęcia takie jak między innymi: wprowadzenie do winiarstwa, regiony winiarskie, regulacje prawne, typologia win, regulacje prawne, uprawa winorośli, projektowanie małej winiarni, aspekty ekonomiczne uprawy winorośli i produkcji win, technologia winiarstwa, choroby i wady win, wina specjalne, analiza instrumentalna i sensoryczna, enoturystyka i oczywiście seminarium.

Studia dostępne są od ponad pół roku, a opłata za nie wynosi 5800 zł. Niezbędne informacje można znaleźć na stronie wydziału.

A co z wiedzą i umiejętnościami, jakie zdobędzie student? Jakie są założenia?

„Absolwent studiów podyplomowych „Technologia winiarstwa” jest przygotowany do podjęcia pracy w winnicy i winiarni. Posiada wiedzę z zakresu podstaw uprawy winorośli oraz winifkacji win białych, czerwonych, a także win specjalnych. Zna prawne i ekonomiczne aspekty uprawy winorośli i produkcji win w Polsce i krajach UE. Zna podstawy projektowania winiarni oraz sposoby oceny jakości surowców i produktów finalnych, z uwzględnieniem najnowszych metod analitycznych i technik instrumentalnych.”

Brzmi ciekawie, odważnych i pragnących niebanalnego wykształcenia serdecznie zapraszamy.

 Źródło: www.up.wroc.pl

 

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 9297 razy.