Czy niezdana matura to koniec świata?

Wiele osób przygotowujących się do matury i planujących studia zastanawia się co si,ę stanie, jeśli nie uda im się zdać bądź wynik jaki uzyskają nie będzie zadowalający. Matura to bardzo ważny egzamin, najważniejszy jaki do tej pory miał miejsce w życiu młodego człowieka i który może zaważyć na całym jego przyszłym życiu, zarówno w tym negatywnym jak i pozytywnym sensie...

Co zrobić, kiedy egzamin maturalny nie zostanie zdany z wynikiem pozytywnym? Czy to koniec świata?

Wielu osobom niestety wydaje się, że jeśli zdadzą maturę z niezadowalającym ich wynikiem bądź w ogóle nie uda im się zaliczyć egzaminu pozytywnie, ich życie można uznać za zmarnowane. Tymczasem nierzadko okazuje się, że los szykuje im coś całkiem innego, niekiedy to nawet szansa na inne życie, mimo, że muszą całkowicie zmienić plany i poradzić sobie w tej trudnej sytuacji.

Na szczęście niezdana matura to nie koniec świata – kiedyś rzeczywiście był to problem, lecz teraz przed uczniami znajduje się bardzo wiele innych możliwości, nie tylko związanych z koniecznością podjęcia pracy zarobkowej.

Jakie to możliwości?

Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo, a więc jeśli okaże się, że punktacja na Twoim egzaminie maturalnym nie przekroczy wymaganej liczby minimalnej, a więc trzydziestu procent punktów, nie załamuj się, bo mimo, że nie udasz się na wymarzone studia, masz inne, całkiem korzystne opcje.

Jeśli nie udało Ci się dostać na ukochane studia, bo oblałeś jeden bądź nawet kilka egzaminów dojrzałości, możesz powtórzyć go w kolejnym roku, a termin takiej powtórki określany jest przez Centralną Komisję egzaminacyjną.

Co jednak robić w tym czasie? Oczywiście oprócz nauki?

Istnieje wiele szkół, które oferują osobom takim jak Ty bądź tym, które w ogóle nie przystąpiły do egzaminu ,kursy oraz usługi korepetytorów przygotowujące do matury. Oprócz tego istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach szkół policealnych, które przygotowują do wykonywania określonego zawody. Jeśli powinęła Ci się noga, możesz również podjąć pracę i jednocześnie uczyć się, przygotowując się do dalszego rozwoju osobistego.

Możliwości jest wiele – wystarczy tylko chcieć!

 zdjęcie: ilm.com.pk

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 14445 razy.